BAIDU SEM


Reklama w internecie w Chinach – Baidu SEM

Wiodąca wyszukiwarka internetowa w Chinach nazywa się Baidu – www.baidu.com i jest to chiński odpowiednik Google. Jeżeli chcesz być widoczny dla swoich chińskich odbiorców lub prowadzić sprzedaż w Chinach  potrzebna będzie Tobie reklama w chińskim internecie. Jeśli chodzi o chiński e-marketing to linki sponsorowane Baidu SEM są najkrótszą drogą do wytworzenia ruchu na chińskiej stronie www, zwiększenia liczby odwiedzających, wzrostu ilości zapytań i zwiększenia sprzedaży.
Pomimo tego, że Baidu SEM z założenia naśladuje Google to różni się znacząco od  Google z uwagi na zupełnie inną charakterystykę Chińskich użytkowników. Najczęstszym błędem popełnianym przez firmy z zachodu jest odwzorowywanie swoich działań reklamowych z Google w Baidu. Należy pamiętać, że nawet jeśli Chińscy konsumenci pragną tego samego co ich koledzy ze świata  zachodu, to z pewnością szukają tego w zupełnie inny sposób.

Baidu

Jeżeli chcesz szybko zwiększyć zasięg swoich treści i wypromować serwis w Chinach zapraszamy do EnterChina.

Promuj swoją Chińską stronę internetową i skieruj na nią wartościowy ruch gwarantujący konwersję. Reklama w internecie w Chinach poprzez linki sponsorowane Baidu SEM to:

  • Możliwość dokładnego określenia chińskiej grupy docelowej
  • Natychmiastowe zwiększenie ruchu na Twojej Chińskiej stronie internetowe
  • Zwielokrotnienie liczby zapytań na stronie
  • Budowanie rozpoznawalności Twojej firmy oraz świadomości marki wśród chińskich odbiorców
  • Pełna kontrola nad efektywnością działań oraz budżetem reklamowych w Chinach

 

OTWARCIE KONTA BAIDU SEM


Platforma Baidu SEM nazywa się Phoenix Nest – Gniazdo Feniksa. Pomimo iż Baidu Phoenix Nest jest bardzo podobne do Google Adwords, otworzenie konta  jest o wiele bardziej skomplikowane niż w Google Adwords. I właśnie tu EnterChina przychodzi Tobie z pomocą.

Pomagamy otworzyć konto w Baidu SEM oraz optymalizujemy wszystkie aspekty kampani linków sponsorowanych aby jak najskuteczniej dotrzeć do Twoich Chińskich klientów. Podobnie jak w przypadku Google Adwords płacisz tylko za wartościowe kliknięcia.

Baidu SEM PPC

Otwarcie konta Baidu SEM w czterech krokach

  • Weryfikacja Twojej strony www
  • Żeby móc promować swoje towary i usługi przy użyciu linków sponsorowanych w Chinach, Baidu musi najpierw zweryfikować i zaakceptować Twoją stronę internetową. Wynika to z faktu, iż reklamowanie pewnych branż takich jak erotyka, hazard  czy papierosy jest zakazane.
  • EnterChina złoży w Towim imieniu podanie do Baidu o weryfikację serwisu, który chcesz promować. W tym celu potrzebne jest nazwa rejestrowa firmy oraz strona www. Nazwa firmy musi być tożsama z nazwą widniejącą bezpośrednio na stronie internetowej, na podstronie o mnie lub podstronie kontaktu. Następnie Baidu zweryfikuje Twoją stronę i poinformuje czy została ona zakceptowana i może być promowana w Baidu SEM. Po pozytywnej weryfikacji pomożemy Tobie złożyć wymagane dokumenty takie jak wpis do rejestru przedsiębiorst czy kopia paszportu dyrektora.
  • Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy z Baidu i dokonanie wpłaty środków na kampanie. Umowa dostępna jest w języku Chińskim oraz Angielskim i dotyczy polityki prywatności oraz reguł związanych z reklamowaniem się na Baidu.
  • Natomiast z EnterChina podpisujesz umowę potwierdzającą, że jesteśmy upoważnieni do promowania Twojej strony poprzez Baidu Phoenix Nest.

W celu utworzenia konta Baidu SEM wymaga płatności początkowej, która podobnie jak w przypadku Google stanowi przedpłatę środków na przyszłe kampanie reklamowe. Ponadto firma zobowiązana jest to opłacania corocznej opłaty abonamentowej. Wymagana płatność początkowa może różnić się w zależności od regionu czy kraju. Reklamodawcy zazwyczaj nie muszą posiadać strony z domeną .cn ani chińskiej licencji ICP.

Uwaga: Proces rejestracji konta Baidu SEM trwa około 4 tygodnie. Zgodnie z regulaminem, jedno konto  Baidu Phoenix Nest może slużyć do promowania tylko 1 strony internetowej. Obecnie panel obsługi Baidu SEM dostępny jest wyłącznie w języku chińskim.

Dlaczego Baidu tak szczegółowo weryfikuje swoich reklamodawców?

Ponieważ w przeszłości rząd nałożył na Baidu wysokie kary finansowe za to, że firmy reklamowały  nielegalne produkty takie jak podrobione leki, czy treści erotyczne. Od tego czasu portal przykłada ogromną wagę do zweryfikowania reklamodawcy oraz jego strony internetowej zanim uruchomi dla niego konto Baidu Phoenix Nest.